10 augustus 2026 | Dossier: Ondernemen, Dierenwelzijn,

Gratis advies? Laat studenten jouw praktijkvraag onderzoeken

Heb je binnen jouw bedrijf een vraagstuk waar je meer inzicht in wilt? Derdejaarsstudenten van Aeres MBO Barneveld zoeken ook dit jaar praktijkvragen voor het vak ‘Onderzoek in de praktijk’. Ondernemers leveren de vragen aan, studenten doen het onderzoek. Dit biedt een kans om waardevolle informatie en adviezen te krijgen voor een probleem of vraag binnen je bedrijf.

Foto: Unsplash

Met dit vak ontwikkelen studenten hun onderzoeksvaardigheden en leren zij met een kritische, onderzoekende blik naar vraagstukken in de diersector te kijken. Dit is niet alleen belangrijk voor de studenten, maar ook voor de sector.

Om het leerproces voor de studenten betekenisvol te maken, wordt er een sterke koppeling gelegd tussen onderwijs, onderzoek en praktijk. Vragen waar ondernemers daadwerkelijk mee zitten, maken het voor de studenten realistischer om op te lossen.

Naar welke vraagstukken zijn we op zoek? 

De studenten hebben al ervaring met verschillende onderzoeksmethoden en gedragsobservaties. Daarom zoekt Aeres vooral verdiepende, praktijkgerichte vraagstukken die organisaties daadwerkelijk verder helpen. De vraag mag gaan over diergedrag, maar ook over bijvoorbeeld management, welzijn, voeding, bedrijfsvoering, duurzaamheid of innovatie binnen de diersector.

Voorbeelden van onderzoeken uit het afgelopen jaar:

  • Vaccinatiebeleid binnen kattenpensions
  • De behoefte aan een hitteprotocol in pensions
  • De relatie tussen kwalitatief voer en prestaties van werkhonden
  • Het effect van een aangepaste inrichting op agressief gedrag bij hamsters

    Goed om te weten

    • De studenten zullen zelf een onderzoek opzetten, uitvoeren en verwerken, onder begeleiding van docenten en praktijkexperts.
    • Aeres MBO Barneveld heeft een uitgebreide verzameling dieren. Het onderzoek hoeft dus niet altijd op de locatie van je bedrijf plaats te vinden.
    • Een bedrijfsbezoek, waarin studenten de vraag kunnen bespreken en een rondleiding krijgen, wordt wel zeer gewaardeerd. Zo krijgen zij een goed beeld van jouw organisatie en het vraagstuk.
    • Na afloop ontvang je het onderzoeksrapport.

    Meedoen? 

    Heb je een praktijkvraag waar je graag antwoord op wilt? Stuur je input naar info@dibevo.nl. Dibevo zorgt ervoor dat deze bij Aeres MBO Barneveld terechtkomt.